2020-21 NEGFL GAME SCHEDULE

Schedule subject to change.

WEEK 3

SATURDAY, DECEMBER 5, 2020

PRINCE AVENUE CHRISTIAN SCHOOL

1:00  pm   5th BCA Sanchez vs. 5th Prince Palmer

2:00 pm   7th MPV Prince-Palmer vs. 7th MVP Athens Academy Kemp

3:00 pm   5th ACS Howell vs. 5th Gatewood Parham

4:00 pm   5th GWA Sorrow vs. 5th Prince Rouse

5:00 pm   5th/6th North Oconee Pollack vs. 5th/6th Gatewood Hill

6:00 pm   7th Premier Oconee vs. 7th Premier Prince Reeder

WESTMINSTER CHRISTIAN ACADEMY

1:00  pm   3rd/4th Premier WCA Leach vs. 3rd/4th Premier PACS Florence

2:00 pm   3rd/4th Premier WCA Gravely vs. 3rd/4th Premier ACS Ivester

3:00 pm   5th/6th WCA Colt Green vs. 5th/6th North Oconee Drudge

4:00 pm   5th/6th Athens Academy Kilgore vs. 5th/6th North Oconee Kratzer

5:00 pm   3rd/4th MVP Athens Academy Woodard vs. 3rd/4th MVP North Oconee Stewart

WEST JACKSON MIDDLE SCHOOL

 9:00 am   7th MVP Jackson County McCuthens vs. 7th MVP North Oconee Willis 7th

10:00 am   7th Premier Jackson County Carroll vs. 7th Premier North Oconee Thorpe

11:00 am   7th Premier Jackson County Carroll vs. 7th MVP Apalachee Coulombe

12:00 pm   6th PACS Reeder vs. 6th Jackson County Kendrix

  

HEBRON CHRISTIAN ACADEMY

 1:00 pm   5th/6th Premier Jefferson Grant vs. 5th/6th Premier Hebron Christian Academy Romine

  

BETHLEHEM CHRISTIAN ACADEMY

 9:00 am   6th BCA Amiscaray B vs. 6th Athens Academy Grow

10:00 am   7th Athens Academy Grow vs. 7th Morgan Cousins

11:00 am   3rd/4th Premier GWA Dye vs. 3rd/4th Premier BCA Butler

12:00 pm   4th MVP BCA Pennoncello vs. 4th MVP Oconee David  

LOGANVILLE HIGH SCHOOL

 9:00 am   3rd/4th MVP Loganville Zorn vs. 3rd/4th MVP Oconee Dimitroff

10:00 am   5th MVP Loganville Johnston 4th/5th vs. 5th MVP North Oconee Boyer

11:00 am   6th Oconee Craig/Pope vs. 6th Loganville Segars

12:00 pm   7th Oconee Hale vs. 7th Loganville Segars

SUNDAY, DECEMBER 6, 2020

JEFFERSON REC DEPARTMENT

2:00 pm   4th MVP Jefferson Brady vs. 4th MVP GWA Lovett

3:00 pm   5th MVP Jefferson Coach V vs. 5th MVP Oconee David

4:00 pm   7th Jefferson Massey vs. 7th Apalachee Coulombe

5:00 pm   6th Jefferson Grant vs. 6th North Oconee Pollack

6:00 pm   4th MVP GWA Maxwell vs. 4th MVP Athens Academy Dillion