2021-22 NEGFL DIVISIONS
Revised 12/12/21

7th Grade A Division

1.  Morgan - Cousins

2.  Loganville - Segars

3.  Jefferson - Grant

4.  Oconee - Daniels

5.  North Oconee - Barks

6.  Jackson County - Coberly

7.  North Oconee - Pollack

8.  Athens Academy - Mastandrea

7th Grade B Division

 9.  North Oconee - Kratzer

10.  Prince - Palmer

11.  Hebron - Jensen

12.  BCA - Sanchez

13.  Jefferson - Veldhuis

14.  Youth Middle School - Harris

15.  East Jackson - Morris

6th Grade A Divison

16.  East Jackson - Morris

17.  Oconee - David

18.  Buford- Crawford

19.  Jackson County - Coberly

20.  North Oconee - Pollack

21.  Athens Academy - Dean

6th Grade B Division

22.  Loganville - Johnson

23.  Hebron - Brown

24.  Prince - Rouse

25.  North Oconee - Boyer

26.  Athens Academy - Dillion

27.  Jefferson - Brady

28.  BCA - Penoncello

29.  Oconee - Ellspermann

30.  Jefferson - Veldhuis

31.   East Jackson - Allen

32.  Athens Christian - Howell

33.  Gatewood - Hall

34.  Jackson County - Pruitt

5th Grade A Division

35.  Prince - Chandler

36.  Jefferson - Brady

37.  Buford - McClure

38.  Athens Academy - Gooch

39.  Oconee - Dimitroff

40.  North Oconee - Malone

5th Grade B Division

41.  WCA - Ivester

42.  Athens Christian - Fulghum/Westbrook

43.  Lake Oconee - Soles

44.  Athens Academy - Woodward

45.  BCA - Butler

46.  GWA - Lovett/Maxwell

47.  Gaines School Road - Westlake/Rogers

4th/5th Grade A Division

48.  Loganville - Zorn

49.  WCA - Clark

50.  Prince - Florence

51.  Jackson County - Backer

52.  Oconee - Waller

4th/5th Grade B Division

53.  St. Joe's - Gillmore

54.  North Oconee - Barks

55.  Walnut Grove - Furtado

56.  LCA - Friend

57.  East Jackson - Beauchamp

58.  Athens Christian - Brown/Ellis

3rd/4th Grade A Division

59.  Athens Academy - Lawrence

60.  Oconee - David

61.  Loganville - Tompkins

62.  Jefferson - Brady

63.  Athens Academy - Rhodes

64.  North Oconee - Clark

3rd/4th Grade B Division

65.  GWA Black - Dye

66.  Athens Academy - Rhodes

67.  BCA - Elliot

68  PACS - Gibbs

69.  Lake Oconee - Vinson

70.  North Oconee - Clark

2nd/3rd Grade Division

71.  Prince - Ficken

72.  North Oconee - Archuleta

73.  Athens Academy - Johnson

74.  Athens Christian - Woodlief

75.  GWA Red - Malcom

76.  WCA - Rivers